Prikazani su postovi s oznakom Božić. Prikaži sve postove
Prikazani su postovi s oznakom Božić. Prikaži sve postove

ponedjeljak, 7. siječnja 2013.

Božićna čarolija cijele godine

Vjerojatno ste već pospremili svoje adventske ukrase i dekoracije i sad razmišljate o novim poslovnim obavezama i skidanju viška kilograma koji su se nakupili ovih dana.
Ja sam tek danas počela polagano stavljati sve na svoje mjesto, ukrase u njihove kutije i na tavan do novog adventa. A sve mi se nekako neda, volim taj poseban ugođaj Božića, tim više što je danas počeo i snijeg padati.
Ali, dosjetila sam se kako zadržati "Božić" cijele godine...
Potrebno nam je:
- Jedna vaza, posuda, velika staklenka ili nešto slično.
- Nekoliko grana, najbolje su od drva breze (one se ionako koriste za izradu ukrasnih šiba koje dijele sv Nikola i krampus :) ) ili možete kod susjeda posuditi par grana koje je netom prije Božića posjekao na svojim voćkama (neki će to tek sada učiniti). Ja sam iskoristila nekakve davno kupljene ukrase
- žaruljice za dekoraciju
- i ukrasi po želji ili godišnjem dobu :))
Grane možete obojati u bijelo bit će lijepše :)
Kod mene to izgleda ovako

 
 A prema prigodi možete mijenjati ukrase; za valentinovo srca, za uskrs jaja i sl.
 
Nadam se da vam se ova moja ideja sviđa. I za kraj idila snimljena malo prije s moje terase

ponedjeljak, 17. prosinca 2012.

Quilling - Božićni ukrasi

Za ovo mi je trebalo živaca, moram priznati, i strpljenja također....
Zvijezde
i za ovo isto, ali malo manje... he he
 kuglice više ne predstavljaju problem, sad ih imam u tri veličine :)
 i sve zajedno
 
Sad se ne mogu odlučiti da li da stavim na bor ili da ukrasim prostor. malo su mi prešareni, na boru ne volim šareno, ali tko zna, možda ove godine napravim iznimku.

nedjelja, 18. prosinca 2011.

U duhu Božića

Zadnji tjedan je tu, a još toliko toga ima za napraviti,,,, Zato ja imam svoj planer he he
Ja unazad nekoliko godina ne šaljem poštom črstitke za Božić. To rješavam elektronskim putem...
No, usprkos tome i ja sam ove godine napravila nekoliko čestitaka. I to zahvaljujući mojoj budućoj snehici kojo jr ponestalo ideja. Ona jr teta u vrtiću i svake godine izrađuju hrpu čestitaka za prodaju.


 Avo je nekoliko njezinih



Ugodne snove vam želim i bezbrižan početak novog radnog tjedna

ponedjeljak, 28. studenoga 2011.

... i još

 

malo sam već i dosadna s adventskim ukrasima, ali kaj mogu....

Ove godine sam ih radila bez nekih posebnih priprema i ideja. Sve je ispalo odlično, svi su oduševljeni, stoga tu euforiju oko sebe moram podijeliti i s vama.

Ovi su među zadnjima, mislila sam da su zadnji ali narudžbe još uvijek stižu....

Ovaj je za buduću snahicu

100_1552100_1555100_1556100_1558

100_1559

Ovaj je za mene (he he) Na staklu četvrtastok oblika

100_1562100_1563100_1564100_1565

100_1568

A ovaj za majku drage prijateljice

Za njega sam pokupila neke ideje kod Ede. Ponestalo mi svijeća, stoga sam obične bijele pokušala obojati srebrnom temperom, a na nju sam stavila štambilj akrilnom bojom. I ispalo je kako je ispalo

100_1582100_1583100_1584100_1586

Sad idem brzo još 3 dovršiti i prelazim konačno na male božićne ukrasiće. Da i poklon vrečica mi je ispala savršeno.

drage moje želim vam ugodan početak radnog tjedna

pusač

petak, 25. studenoga 2011.

Još malo o ....

Još malo naručenih ukrasića i heklani (kačkani) anđeli koje nisam radila ja već moja svekrva.

Zna ona puno toga, od slikanja, pletenja, heklanja do šivanja.

000_0814000_0815

I adventski ukrasi po narudžbi.

Jedan dugoljasti na staklu

100_1545100_1546100_1548

i jedan klasičan okrugli

000_0807000_0809000_0812

Malo sam u gužvi ovih dana, he he Pitam se zašto.... pokušavam osmisliti ukrasnu vrečicu, pa se malo "natežem" s photoshopom (CS5) ima malo previše opcija...he he 

I na kraju ovog mog dugog pisanja s posebnim zadovoljstvom Vam mogu najaviti svoj Giveaway koji kreće uskoro, kroz koji dan.  Moram još neke sitnice ukompletirati pa da ga i službeno objavim. A tiče se mog novog bloga, za one koji još ne znaju on se nalazi ovdje.

Drage moje želim Vam prekrasan početak vikenda i šaljem veliki pusač

ponedjeljak, 21. studenoga 2011.

U susret Božiću

Cijeli dan smišljam naziv posta i nikako da se odlučim, ili ovo ili ono. Htjela sam napraviti jedan brzinski tutić, ali nikako da sjednem za komp. Cijeli dan je neka strka zbrka.
Konačno sam uspjela odvojiti pet minuta za sebe i sad ne znam odakle početi, ah
Najbolje od početka, rekli bi neki, slažem se
Do zadnjeg nisam znala da li ću se uspjeti  "uvući" u jednu firmu sa svojim radovima. Kad se konačno upalilo zeleno svijetlo ja sam zablokirala. Doslovce. Nisam znala kuda i kako. Ideja nikako da mi sine. Cijelu nedjelju sam sve nešto mrljila i ništa konkretno, a do večeri je trebalo biti gotovo.
Na kraju ne samo da sam uspjela sve izkompletirati, nego je bilo i viška. Ah, kako ja pod stresom radim, nevjerojatno.
Prvo sam si na kartonu iscrtala oblike, rezala sam ih skalpelom, bilo mi nekako najlakše.
Da sakrijem karton odlučila sam donju stranu dekupažirati. Prvo sam sve premazala bijelim akrilom. Kad se ošilo zalijepila sam salvete. Kad su se one osušile premazala sam ih ljepilom radi zaštite.

Na gornju stranu zalijepila sam češere, (vručim ljepilom), a na njih onda mašnice i ostale ukrase kako mi je koji pao pod ruku...he he

Oko sebe si posložim jedno 3,4, 5 kutija, a u svakoj od njih "nešto" razvrstano po bojama. I onda se žurim dok mi je ljepilo još vruče pa ih na brzinu vadim isprobavam, probam slijedeće i tako dok mi ne "legne". Imam onaj pištolj od "Parkside-a" koji ima postolje s konektorom, tj može se koristiti i kao bežičan. Kad se dovoljno zagrije ga izvadim, i ljepim dok ide, a ide dovoljno dugo da zalijepim hrpu toga. Kad se ohladi opet na punjenje, na taj način "šparam" patrone (ljepilo).







Na žalost slike mi nisu baš najbolje jer sam se žurila....
jeee, uspjela sam doći konačno do kraja posta. 
... i opet sam ga pisala od jutra he he
P.S. Nemojte mi zamjeriti ako ima kakvih štamparskih pogrešaka jer više ne vidim dobro gde mi je koje slovo, a uz to i crna mi tastatura....pusač